KEMALETTİN ERÖGE P.E.M. MÜDÜRÜ

EYÜP PINARBAŞI

EYÜP PINARBAŞI

KEMALETTİN ERÖGE P.E.M. MÜDÜRÜ
1. SINIF EMNİYET MÜDÜRÜ


 

SAYIN MÜDÜRÜMÜZ

 

1964 yılında Sivas İli Koyulhisar İlçesi’nde doğmuş; İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’ nü bitirdikten sonra 1988 yılında Polis Akademisi’nden mezun olmuştur.

Aynı yıl Komiser Yardımcısı olarak atandığı, Trabzon Polis Meslek Yüksek Okulu ve akabinde İstanbul Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi’nde, Ceza Hukuku ve Polis Meslek Mevzuatı dersleri vermiştir.

1990 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosuna atanan Sayın Müdürümüz Asayiş Şube Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra 1993 yılında Erzincan İli İliç İlçesi’nde şark görevini tamamlayarak 1995 yılında tekrar İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü kadrosuna atanmıştır.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde uzun yıllar çalıştıktan sonra sırasıyla; Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü, Bakırköy, Sarıyer, Beşiktaş, Beyoğlu, Eminönü, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüklerinde İlçe Emniyet Müdür Yardımcılığı yapmış, 2003 yılında Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne İlçe Emniyet Müdürü, 2005 yılında ise Kâğıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne İlçe Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

2008 yılında terfi ederek İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı’na atanan Sayın Müdürümüz 2011 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi ederek Teftiş Kurulu Başkanlığı’na Polis Başmüfettişi olarak atanmıştır.

2014 yılı Ocak ayında Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü olarak atanan Sayın Müdürümüz, 13 Mayıs 2014 tarihli Kararname ile Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü, 2016 yılı Ekim ayında ise Sakarya İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

14.09.2017- 16.10.2019 tarihleri arasında Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’nda Polis Başmüfettişi olarak görevlendirilen Sayın Müdürümüz, 17.10.2019 tarihinde Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’na atanmıştır.

26.10.2019 tarihli Bakanlık Onayı ile Müdürlüğümüze Polis Eğitim Merkezi Müdürü olarak atanmış olup, 05.11.2019 tarihinde göreve başlamıştır.

Eyüp Pınarbaşı, çeşitli tarihlerde düzenlenen “Tek El Tabanca Atış Yarışmalarında İstanbul ve Marmara Bölge birincilikleri bulunmakta olup; görevleri süresince göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılandan dolayı 142 Taltif, 24 Takdirname, 8 Başarı Belgesi ve 2 Üstün Başarı Belgesi ile taltif edilmiştir.

15 Temmuz hain darbe ve ülkeyi işgal girimi esnasında görev yerine dönerken geçirmiş olduğu trafik kazası nedeniyle vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Sayın Müdürümüz “15 TEMMUZ GAZİ”si olmuştur. Üstün görev anlayışı içerisinde feragat, fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarından dolayı, Bakanlar Kurulu’nun teklifi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Onayı ile “DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI” tevcih edilmiştir.

Eyüp Pınarbaşı, evli ve 2 çocuk babasıdır.